Full Oyun || Full Program || Full Film || Full Torrent Paylaşım Platformu
Torrent Nedir, Ne İşe Yarar, Nasıl Kullanılır? (Resimli Anlatım) Yeolh

Linkleri Görebilmek ve Paylaşım Yapabilmek ve En Önemlisi TurkErleri Ailesinden Olmak İçin Lütfen Üye Olunuz.

Torrent Nedir, Ne İşe Yarar, Nasıl Kullanılır? (Resimli Anlatım) Yeolh

Linkleri Görebilmek ve Paylaşım Yapabilmek ve En Önemlisi TurkErleri Ailesinden Olmak İçin Lütfen Üye Olunuz.

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

|| Gençliğin Yeni PlatFormu ||

AnasayfaGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Torrent Nedir, Ne İşe Yarar, Nasıl Kullanılır? (Resimli Anlatım)

YazarMesaj
By_TuR@N
WepMaster
WepMaster
By_TuR@N

Erkek
Doğum tarihi : 22/05/94
İş/Hobiler : PC

Torrent Nedir, Ne İşe Yarar, Nasıl Kullanılır? (Resimli Anlatım) Empty
MesajKonu: Torrent Nedir, Ne İşe Yarar, Nasıl Kullanılır? (Resimli Anlatım)   Torrent Nedir, Ne İşe Yarar, Nasıl Kullanılır? (Resimli Anlatım) Icon_minitime27th Ocak 2010, 17:15

Torrent, internet üzerinden bir dosya indirmek için gerekli olan her bilgiyi içinde barındıran, .torrent soyadlı küçük bir dosyadır. Diğer bir deyişle, Torrent'te dosya isimleri, bu dosyaların boyutları, nereden indirilecekleri gibi bilgiler yer alır. Torrent dosyalarına ve arama motorlarına pek çok web sitesinden ulaşabilmeniz mümkün.

Torrnet, filmler ve oyunlar da dahil, günümüzün en popüler devasa dosyalarını indirme yöntemidir. Torrent ile dosya indirmenin internet kullanıcıları için pek çok avantajı vardır. Öncelikle Torrent'in dünya çapında yaygın bir kullanım ağının olduğunun altını çizmek gerekir. Daha fazla internet kullanıcısını kendine çekmesinden ötürü daha hızlı dosya transferini mümkün kılan Torrent ile daha önce de değindiğimiz gibi devasa boyutlu dosyaları bilgisayarınıza en hızlı şekilde indirebilmeniz mümkün.

Tipik özellikleri ise şöyle:

- Torrent bir dosyadır
- Torrent ile internet üzerinden hemen her şeyi indirebilmeniz mümkündür
- Her dosyanın kendine has bir torrent dosyası mevcuttur.
- Torrent dosyalarını bilgisayarınıza indirebilmeniz için torrent client'lara ihtiyacınız vardır.

p2p paylaşımını daha önce farklı yöntemlerle kullanmış olabilirsiniz. Torrent de bu yöntemlerden biridir. Orijinal BitTorrent client'i açık kaynak kodlu bir uygulamadır. Bu sayede, bugün pek çok torrent client'ine ulaşabilmek mümkündür.

Kısacası hangi torrent client'ini isterseniz onu kullanabilirsiniz, bunun için pek çok seçeneğiniz var.

Bu yazımızda size hem Torrent uygulamalarını hem de Internette bulabileceğiniz torrent kaynaklarını göstereceğiz.

----Nasıl Kullanılır ?---
Arkadaşlar öncelikler torrent dosyaları çalıştırabilmemiz için torrent programlarını indirmemiz gerekir benim size önerebileceğim 2 tane program var..

1:[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
2:[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

Yukarıdan herhangi birini indirdikten sonra izleyeceğiniz yol şu:
önce indirmek istediğiniz oyun program vs. neyse onun torrent dosyasını internetten buluyorsunuz..
Şimdi bu dosyayı buldunuz ve indirdiniz.. indirdiğiniz o dosyaya tıklayacaksınız tıkladınız ve size şöyle bir ekran geldi..
Torrent Nedir, Ne İşe Yarar, Nasıl Kullanılır? (Resimli Anlatım) Adsaz110
https://turkerleri.yetkin-forum.com

Torrent Nedir, Ne İşe Yarar, Nasıl Kullanılır? (Resimli Anlatım)
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Torrent Nedir, Ne işe Yarar, Nasıl Kullanılır?
» Power Point Şifre Kırması (Resimli)
» MS-DOS Nedir? Ne işe Yarar !!