Full Oyun || Full Program || Full Film || Full Torrent Paylaşım Platformu
büyüklerimizden harika cevaplar Yeolh

Linkleri Görebilmek ve Paylaşım Yapabilmek ve En Önemlisi TurkErleri Ailesinden Olmak İçin Lütfen Üye Olunuz.

büyüklerimizden harika cevaplar Yeolh

Linkleri Görebilmek ve Paylaşım Yapabilmek ve En Önemlisi TurkErleri Ailesinden Olmak İçin Lütfen Üye Olunuz.

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

|| Gençliğin Yeni PlatFormu ||

AnasayfaGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

büyüklerimizden harika cevaplar

YazarMesaj
_cellat*exist_
Moderatör
Moderatör
_cellat*exist_

Erkek
Doğum tarihi : 30/03/95
İş/Hobiler : öğrenci

büyüklerimizden harika cevaplar Empty
MesajKonu: büyüklerimizden harika cevaplar   büyüklerimizden harika cevaplar Icon_minitime14th Şubat 2010, 02:24

BİLMEK İÇİN ÖĞRENMEK

Tarih biyografisi ve monografi sahalarında erişilmesi çok güç bilgisiyle, dünya çapında bir şahsiyet olan İbnülemin Mahmud Kemâl (İnal)'a sormuşlar:

- "Sizdeki bilginin çok azına sahip olmalarına rağmen sizden çok daha fazla tanınanlar var. Bunun sebebi nedir?"

Şöyle cevap vermiş:

- Ben bilmek için öğrendim, onlarsa bilinmek için

KULAKLAR

Kulaklarının büyüklüğü ile ünlü Galile'ye hasımlarından biri:
-Efendim, kulaklarınız bir insan için büyük değil mi?
Galile cevaplamış:
-Doğru, benim kulaklarım bir insan için büyük ama, seninkiler bir eşek için fazla küçük sayılmaz mi?

Öğrenci;
--Hocam,diye sormuş.İnsan,maymunun gelişmiş şeklidir''diyorlar.Ne dersiniz? Seyid Ahmet Arvasi cevap vermiş.
--O mantığa göre çınar ağacı da maydanozun gelişmiş şeklidir.

DAHA ZORUNU YAPIYOR!
Hz. Ali'ye:
- Allah, bu kadar insanı nasıl hesaba çeker? diye sorulduğunda, şöyle cevap vermiştir:
- Nasıl rızıklandırıyorsa öyle

Komedi Yazarı Meşhur Molier, yeni yazdığı bir oyunu ilk defa olarak bir tiyatroda temsil ettireceği zaman,bir ilan neşredip tiyatroya girenlerden para alınmayacağını yazar.O gece tiyatro hınca hınç dolar.Oyun oynanıp bittikten sonra Molier,tiyatronun kapısının içerisine oturup her çıkandan para ister,vermeyenleri dışarı bırakmaz.
-Canım,girenlerden para alınmayacağınızı ilân etmediniz mi? Derler.Molier şöyle cevap verir:
-Evet girenlerden alınmayacaktır dedik,ama çıkanlardan alınmayacağını söylemedik.

Bir Fransız yazar, Mehmet Akif'e:
--Kadınlarınızı evden çıkartmadığınız doğru mu? diye sorduğunda Akif:
--Daha önceleri öyleydi, karşılığını vermiş. Fakat şimdi dışarı çıkarttık ve bir türlü içeri sokamıyoruz.

İmam-I Azam hazretleri, üzerine doğru gelmekte olan bir hayvana yol vererek kenara çekildiğinde, yanındakiler neden böyle yaptığını sormuşlar.
Hazret,düşünmeden cevap vermiş
--Onun boynuzları var, benim ise aklım.

.Fazıl Kısakürek, vapurla Kadıköy'e geçerken, yanına biri yaklaşıp:
--Üstad, diye sormuş. Peygamberlere ne diye gerek duyuldu? Biz yolumuzu bulabilirdik.
Necip Fazıl, okuduğu kitaptan başını kaldırmadan:
--Ne diye vapura bindin ki, cevabını vermiş. Yüzerek geçsene karşıya

büyüklerimizden harika cevaplar
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Harika Bir XP En Son Ve Full Tnc XP